Politika yönergeleri ve uygulamalar

Aşağıdaki dokümanlarda, önemli politika alanları vurgulanmakta ve politikayla uyumlu uygulamalar oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçları sağlanmaktadır. Uygulamanızın düşük kullanıcı oyları almasına, hatta üyeliğinizin askıya alınmasına yol açabilecek davranışlardan uzak durmasına yardımcı olabilecek, yaygın olarak sorulan politika sorularıyla ilgili örnekler ve yol gösterici bilgiler de bulacaksınız. Uygulamanızı SosyalNet.Net’te yayınlayarak okumakta olduğunuz bu Program Politikaları ve Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi’ne bağlı kalacağınızı kabul etmiş olursunuz. SosyalNet.Net’in, üyeliğinizi askıya alma veya fesih işlemlerinden önce size bir uyarı gönderme zorunluluğu yoktur.

Spam ve SosyalNet.Net’te yerleşim

Uygulamanızın istenmeyen, yanıltıcı, tekrar eden veya uygulamanın temel işleviyle ilgisiz içerik sunmadığından emin olun.

Yasaklar;

 • Anahtar Kelime Spam’ı
 • Sahte Kullanıcı Oyları ve Yorumlar
 • WebViews ve Satış Ortağı Spam’ı
 • Yanıltıcı Davranış
 • Sihirbaz Spam’ı
 • İleti Spam’ı

Fikri Mülkiyet

Başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyin veya fikri mülkiyet haklarının ihlalini teşvik etmeyin ya da bu tür ihlallere neden olmayın. Başka bir kişi gibi görünmeyin ve geçerli olmadığı durumlarda, içeriğinizin başka bir şirket veya kuruluş tarafından yazılmış veya üretilmiş gibi göstermeyin. Geliştiriciler, kullanıcıları SosyalNet.Net’i taklit eden veya kendisini başka bir uygulama ya da hizmet gibi gösteren başka sitelere yönlendirmemeli veya böyle sitelerin bağlantılarını sağlamamalıdır.

Yasaklar;

 • Telif Hakkı İhlali
 • Kimliğe Bürünme
 • Ticari Marka Hak İhlali
 • Üçüncü Taraf Hizmetlerinin veya Ürünlerinin Yetkisiz Kullanımı

Reklamlar ve Sistem Müdahalesi

Uygulamanızda görüntülenen reklamların okuduğunuz bu SosyalNet.Net İçerik Politikası’na uygun olduğundan ve uygulamanız için seçtiğiniz yaşa uygunluk derecelendirmesine uyduğundan emin olun. SosyalNet.Net’ten indirilen bir uygulama (veya bileşenleri ve türev öğeleri), kullanıcının bilgisi ve onayı olmadan uygulama dışından kullanıcının cihazında değişiklik yapmamalıdır.

Yasaklar;

 • Reklamların Kullanıcılara İfşa Edilmesi
 • Sistem Kullanıcı Arayüzünün Kimliğine Bürünme
 • Reklam Duvarları ve Geçiş Reklamları
 • Uygulamalara ve Üçüncü Taraf Reklamlarına Müdahale Etme

Cinsellik ve Çıplaklık

SosyalNet.Net, pornografiye veya müstehcen içerik ve çıplaklıkla ilgili çoğu içeriğe izin vermez. İçerik, cinsel tatmin sağlamayı amaçlıyorsa veya ensest ya da hayvanlarla cinsel ilişkiyi teşvik ediyorsa bu içeriğe izin vermez.

Kişisel ve Gizli Bilgiler

Kişilerin özel ve gizli bilgilerinin (örneğin, kredi kartı numaraları, resmi kimlik numaraları, ehliyet ve diğer lisans numaraları, herkese açık olmayan iletişim bilgileri veya herkesin erişemeyeceği diğer bilgiler) izinsiz şekilde yayınlanmasına veya ifşa edilmesine izin vermeyiz.

Casus Yazılım ve Kimlik Avı

Kullanıcıdan habersiz bilgi (kullanıcının konumuyla veya davranışıyla ilgili bilgiler gibi) toplayan uygulamalar (casus yazılımlar) yasaktır. Kötü amaçlı komut dosyaları ve şifre kimlik avı hilekarlıkları da SosyalNet.Net’te yasaklanmıştır.

Üçüncü Taraf Ödemeleri

Third party payments Uygulama ve uygulama içi satın almalarıyla ilgili politikalarımız hakkında bilgi edinin. Kullanıcıları sattığınız uygulamalar veya uygulama içi hizmetler, ürünler, içerik veya işlevselliklerle ilgili olarak yanlış yönlendirmeyin.

SosyalNet.Net Uygulamalar İçerik Derecelendirme Yönergeleri

Geliştiriciler, uygulamalarını SosyalNet.Net derecelendirme sistemine göre etiketlemelidir. Bu sistem dört seviyeden oluşur: Herkes, Çocuk, Genç ve Yetişkin.

Soru sor – Cevap ver, Açıklamalı arkadaşlık istekleri ile arkadaş edin, sohbet et, gruplarından ve arkadaşlarından eposta/bildirim alıp-almama-kısıtlı almayı isteğine göre ayarla, SosyalNet.Net'te yazı yaz ve oyun ekle, Bedava ve REKLAMSIZ İçinde Forum Bulunan Subdomain Blog-Oyun Sitesi veya Film Arşivi Sitesi Aç(paylaştığın linklerden hatta başka sitelerin linklerini bile paylaşsan para kazan; düşünsenize kendi sitelerinizi bedava reklamını yaparken para da kazanabilirsin) ve Bloğunda çekilişler düzenleyebilirken arkadaşlarına görevler ver, istersen bloğunda/sitende HTML kodlarınızla reklam alıp para kazan, bloglarınız üzerinden paypal ile link satışı eklentisiyle otomatik olarak link satabilirsiniz(belli periyodlarda otomatik olarak ücreti çeker, sorumluluk link satın alan ve blog sahibi arasındadır, SosyalNet.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz), paylaşımlarını kimlerin görebileceğini istersen tek tek istersen genel olarak belirleyebileceğin Sosyal Ağı Kullan, İçinde Forum Bulunan Açık-Kapalı-Gizli Gruplar kurup döküman paylaşabilir, Grubunla Bloğunu/Siteni bağlantılayabilir veya Grubuna bağlı yeni bir blog açabilir, grup üyelerin ve görevlilerin istersen otomatik olarak bloğuna üye olup istersen yetki de alabilir, Etkinlik Takvimine Etkinlik Ekle ve Eklenen Etkinlikleri takip et, Sitene etkinlik takvimi kur, Forumlarda Yazış, Şirket Rehberine Şirketini Ekle, Oyun Oyna, Oyun veya film Sayfasına yazarlık başvurusunda bulun, filmler ekle

Araç çubuğuna atla