Yazarlık hakkında bilgiler… Üyelik seviyelerinizin açıklamaları… Yazıların uygunsuz olarak işaretlenmesi… Forum Moderatörü olmak için başvuru… Sitemizin diğer özellikleri…

SosyalNet.Net anasitesi için ekip arkadaşları kuruyoruz. Hiçbir üyemizden olmadığı gibi ekip arkadaşlarımızdan da maddi bir beklentimiz yoktur ve kendilerinden hiç bir ücret istenmeyecektir.

Sitede yazı yazılabilecek kategoriler şunlar olacaktır;

Aile
Astroloji Ve Burçlar
Bilim Teknoloji
Çevre
Dekorasyon Mimarlık
Din
Dünya
Eğitim
Eğlence Komik Yazılar
Ekonomi İş Dünyası
Felsefe
İnsan Hakları
Kent Kültürü
Kültür Ve Sanat
Lgbt
Medya Televizyon
Moda Alışveriş
Politika
Sağlık Güzellik
Seyahat

Sitemizde 5 adet üyelik seviyesi var.

Forum Moderatörü

 

Gönüllü Yoldaşlarımızdan Beklentilerimiz :

Forumda çevrimiçi olma süresinin fazla olması ( Belli saat aralıklarında teftiş yapabilecek olması )
Dilimizi akıcı ve güzel bir şekilde kullanabilir olması
Yanıtlarını saygı ve sevgi çerçevesi içinde yazabilir olması
Bilgi birikimini ve tecrübesi eksik etmeyecek olması
Takım çalışması içerisinde görev yürütebilir olması
Kendinden üst mercidekilere(yani bana) rapor verebilir olması

Yukarında belirtilen beklentilerden en az iki yada üç beklentiyi karşılaması gerekiyor.

Yazar

Yazar paneli Başlangıç ekranında görebilecekleri; içerik sağlayıcıların görebildiklerine ilave olarak Gelen bağlantılar ve “Şu Anda” ekranı olacaktır. Yazılar sekmesinde yapabilecekleri; tüm yazıları görüntüleyebilirler fakat değişiklik ya da onaylama silme işlemi yapamazlar. Kendi yazdıkları yazıları inceleme beklemeksizin yayınlayabilirler. Yine sadece kendi yazılarında değişiklik yapabilmektedirler. Ortam sekmesinde yapabilecekleri; tüm ortam dosyalarını görüntüleyebilirler, yeni dosya ekleyebilirler ancak kendi dosyaları dışında değiştirme ya da silme işlemi yapamazlar. Yorumlar sekmesinde yapabilecekleri; bu alanda içerik sağlayıcılardan farkı kendi yazılarına yapılan yorumlara müdahale edebilmeleridir. Profil ve Araçlar seçenekleri içerik sağlayıcılarla aynıdır.

Tüm üyelerimiz Yazar statüsündedir.

İçerik Sağlayıcı

Başlangıç ekranında görebilecekleri abonelerin gördüklerine artı olarak “Hızlı Taslak” ve “Son taslaklar” kutuları olacaktır. İçerik sağlayıcı paneli Yazılar sekmesinde yapabilecekleri ise; yeni yazı ekleyebilir fakat yazının yayınlanması için yönetici onayı gerekir. Yazıları onaylanıncaya kadar bu yazılar “inceleme bekliyor” pozisyonunda kalır. Kendi yazıları dışında düzenleme ve silme yapamazlar. Yorumlar sekmesinde yapabilecekleri; tüm yorumları görebilir (kontrol bekleyen, onaylanmış, istenmeyen ve çöp) ancak hiç bir şekilde müdahale edemezler. Profilini düzenleme seçeneği aboneler ile aynıdır. Araçlar sekmesinde yapabilecekleri; Sadece Press This ‘i kullanabilir. Bunların dışında herhangi bir yetkileri yoktur.

Yazılarında Politika yönergeleri ve uygulamalarımıza uymadığı şikayet üzerine tespit edilenler tarafımızdan İçerik Sağlayıcı statüsüne düşürülür. Bütün üyelerimiz tüm yazıları altında bulunan Flag this post as inappropriate diye yazan alandan şikayet edilebilir.

Abone

Abone Başlangıç ekranında görebilecekleri “Soslal blog” ve “diğer wordpress haberleri” kutularıdır. Ayrıca kendi profillerini düzenleyebilirler. Başka bir yetkisi yoktur.

Abonenin bir sonraki cezası üyeliğinin ve yazılarının silinmesine(beğendiğimiz yazılarına el koyup yazarı da değiştirebiliriz) veya (spam vb. durumlarda) Kullanıcı(Yazar vb. tüm) adlarının, E-posta’sının/larının, sitemize giriş yaparken kullandığı (twitter, google vb.)  kalıcı olarak banlanmasına kadar gidebilir.(beğendiğimiz sitelerine el koyup sahibini de değiştirebiliriz)

Forum Moderatörü Başvuru Formu’nda yer alması gerekenler :

Ad Soyad :
Doğum Tarihi :
Yaşadığınız Ülke ve Şehir :
E-posta Adresiniz :
Skype Adresiniz :
Kullanıcı Adınız :
Hakkınızda Kısa Özgeçmişiniz :
Neden sizi Forum Moderatörü olarak seçmeliyiz ve bize ne gibi katkılarda bulunursunuz ? :

“Başvuru Formu”nu ulaştırabileceğiniz adresler:
@admin kullanıcısına özel mesaj yolu iledir;
Sitemiz üyesi değilseniz Sosyal ID’ler ile üye olabilirsiniz.

Başvurunuzun konu kısmına “Forum Moderatörü Başvuru Formu” diye yazmayı unutmayınız, bu sayede cevap almakta gecikme yaşanmayacaktır.

Başvuru değerlendirme süresi ” Başvuru Formu ” nu bize ulaştıracağınız tarihten itibaren 8 gün kadardır.Bu süreç içerisinde geri dönüm almazsanız en kötü ihtimal başvurunuz reddelmiştir.

İyi Forumlar

Ben SosyalNet.Net sitesinin yöneticisiyim ve siz bana kısaca admin diyebilirsiniz ve yazılarınızda diğer üyelere olduğu gibi beni de @ işareti koyarak haberdar edebilirsiniz. @admin gibi… Siz de Biyografik Bilgi alanınızı doldurmak istiyorsanız sitenin üst kısmında bulunan siyah renkli bardan SosyalNet.Net yazısının üstüne geldiğinizde açılan Başlangıç yazısına tıkladıktan sonra yeni açılacak olan sayfada sol tarafta Profil yazısına tıklamanız ve en altta parola değiştirebildiğiniz yerin üst kısmından Biyografik Bilgi yazan yeri doldurmanız yeterlidir. Biyografik Bilgi yazar sayfasında gözükecektir.

 

Yazılarınızın daha çok gösterilmesi için uzun yazılar yazmanızı ve özellikle için ilk paragrafının mümkün olduğunca uzun olmasını, özet kısmına mutlaka bir şeyler yazmış olmanızı, öne çıkarılmış görsel kısmını doldurmuş olmanızı ve yazı uygun yazı biçiminizi seçmiş(Standart, Kenar, Görsel, Video, Ses, Alıntı, Bağlantı, Galeri) olmanızı öneririz.

Sitenin tüm kullanıcılara sunduğu özellikler kısaca şu şekildedir;

Bedava ve REKLAMSIZ İçinde Forum Bulunan Subdomain Blog Açıp ve Bloklara arkadaşlar çağırılıp onlara görevler verilebilecek ve isteyenler kendi bloglarından yazı-sayfa içinde HTML kodlarınızı gösteren eklenti sayesinde reklam alıp para kazanabilecek,
Sosyal Ağı Kullanabilecek,
İçinde Forum Bulunan Açık-Kapalı-Gizli Gruplar Kurulabilecek, Grubunla bloğunu bağlantılayabilecek veya grubu için yeni bir blog açabilecek
Etkinlik Takvimine Etkinlik Eklenip Eklenen Etkinliklere Katılınabilecek,
Forumlarda Yazışılabilecek,
Şirket Rehberine Şirketini Eklenebilecek,
Subdolmain oyun sitesi kurulabilecek(Bu hizmete 8 ay sonra 04.12.2015 tarihinde süresiz bir şekilde geçici olarak ara vermiş olup oyun sitelerini yayınına belirsiz bir tarihe kadar son vermiş bulunuyoruz),
Kupon ve Fırsat Sitesinde indirim kuponları paylaşıp paylaşılan indirim kuponlarından ücretsiz yararlanılabilecek,
Ücretsiz ilan sitesi kurulacek ve buraya ilan verilebilecek,
Ücretsiz Emlak ilanı verme sitesi kurulacak
Sitenin başka başka özelllikleri de olacak ama daha yeni kurmaya başladım, zamanla bu özellikler siteye eklenecek, büyük çaplı sürpriz özelliklerin bazılarını buraya da yazmam doğru olmaz zaten.

Ayrıca isteyen ekip arkadaşlarımız affiliate üzerinden ve yasalara uydukları sürece dosya upload üzerinden de para kazanabilirler. Affiliate üzerinden kazanç serbesttir. Yalnız dosya upload üzerinden kazanabilmek için ekip arkadaşımızın sadece uploaded sitesi kullanılması ve bizim referans linkimiz olan http://ul.to/ref/12075631 üzerinden üye olunmuş olması gerekmektedir. Ekip arkadaşlarımız kendi yazılarında kendi referans linklerini verebilirler.

Aynı şekilde link kısaltma servislerinden para kazanmak isteyen ekip arkadaşlarımız sadece Tr5.in link kısaltma servisini kullanabilir ve bunun için bizim referans linkimiz olan http://tr5.in/?r=11310 ile üye olmuş olmaları gerekmektedir. Tabi ki ekip arkadaşlarımız kendi yazılarında kendi referans linklerini verebilirler.

Bir Cevap Yazın

Soru sor – Cevap ver, Açıklamalı arkadaşlık istekleri ile arkadaş edin, sohbet et, gruplarından ve arkadaşlarından eposta/bildirim alıp-almama-kısıtlı almayı isteğine göre ayarla, SosyalNet.Net'te yazı yaz ve oyun ekle, Bedava ve REKLAMSIZ İçinde Forum Bulunan Subdomain Blog-Oyun Sitesi veya Film Arşivi Sitesi Aç(paylaştığın linklerden hatta başka sitelerin linklerini bile paylaşsan para kazan; düşünsenize kendi sitelerinizi bedava reklamını yaparken para da kazanabilirsin) ve Bloğunda çekilişler düzenleyebilirken arkadaşlarına görevler ver, istersen bloğunda/sitende HTML kodlarınızla reklam alıp para kazan, bloglarınız üzerinden paypal ile link satışı eklentisiyle otomatik olarak link satabilirsiniz(belli periyodlarda otomatik olarak ücreti çeker, sorumluluk link satın alan ve blog sahibi arasındadır, SosyalNet.Net olarak sorumluluk kabul etmiyoruz), paylaşımlarını kimlerin görebileceğini istersen tek tek istersen genel olarak belirleyebileceğin Sosyal Ağı Kullan, İçinde Forum Bulunan Açık-Kapalı-Gizli Gruplar kurup döküman paylaşabilir, Grubunla Bloğunu/Siteni bağlantılayabilir veya Grubuna bağlı yeni bir blog açabilir, grup üyelerin ve görevlilerin istersen otomatik olarak bloğuna üye olup istersen yetki de alabilir, Etkinlik Takvimine Etkinlik Ekle ve Eklenen Etkinlikleri takip et, Sitene etkinlik takvimi kur, Forumlarda Yazış, Şirket Rehberine Şirketini Ekle, Oyun Oyna, Oyun veya film Sayfasına yazarlık başvurusunda bulun, filmler ekle

Araç çubuğuna atla